Nákupní horečka posledních dvou let je u konce

29.11.2022

Nemovitostí na trhu přibývá, zájemců ubývá, prodej trvá déle a ceny začaly napříč republikou klesat. 

Prodej nemovitosti zabere od tří do šesti měsíců, dražší a komerční nemovitosti i rok a déle. Majitelé, kteří chtějí nemovitost prodat rychle, jsou často nuceni jít s cenou skokově dolů. Klidně o statisíce, u domů o miliony korun. Přestože ceny bytů zjevně narazily na strop a začaly klesat, zájemci ve frontách jako dříve nestojí. Hlavními důvody jsou stávající vysoké ceny hypotečních úvěrů, které se staly pro spoustu žadatelů nedosažitelnými, ale také obava z aktuálně rostoucích cen energií, což má dopad mimo jiné také na ceny stavebních materiálů pro výstavbu nebo rekonstrukci. Zatímco nemovitosti, které by se ještě loni okamžitě prodaly, a kupci by se předháněli, kdo dá víc, teď leží v nabídce realitních kanceláří i několik měsíců. Byt, který se dříve prodal za měsíc až dva, se nyní může prodávat i půl roku.

Prodáváte nemovitost nebo o prodeji přemýšlíte ? Pokud chcete nebo potřebujete prodat výhodně, tak při správně stanovené, reálné prodejní ceně, je teď nejlepší doba. V čase budou ceny zřejmě dále klesat a při pozdějším zlevňování můžete přijít o dost peněz.

Máte vybranou nemovitost i příjmy, ale v bance jste přesto neprošli ? Máme pro Vás možné řešení !  Pro více informací mě kontaktujte  !